Gatubarn.nu -Välgörenhet för gatubarn på nätet

Gatubarn.nu - Välgörenhet för gatubarn på nätet .
50 122 kronor!
  • Under.Ytan
  • Stories told by me
  • Utbränd
  • Isabellao
  • På Topp
  • Gniztrande Jag
  • RobinBlom.se
  • 7th
  • Ordfarande
  • Inreda.com
  • Inredabloggen
  • Block44
  • Roulettedares
  • Frizon.se
  • MyKidz.se
  • Kyrar
  • Lightspot
  • Marit Johansson
  • Emelie Petersson
  • Osbeck

    Klicka här!





  • Snart är första tusenlappen avklarad.

    Skrivet: 2009-05-03, klockan 22:36:34

    Nedräkning: 99 200:-

    800 riksdaler
    har redan skänkts till projektet för barnen och snart är den första tusenlappen avklarad!

    Den person som spräcker första tusingen får en hemlig present hem till brevlådan så jalla jalla! =)
    Kom bara ihåg att lämna din adress till bloggen eller email när du skänker ditt bidrag så att jag kan kontakta dig.

    Kom ihåg att 100% av alla bidrag går oavkortat till gatubarnen. Till skillnad från stora välgörenhetsorganisationer så har vi inga "administrativa avgifter" som suger ut 40% av skänkta medel.

    Kommentarer
    Mikaela säger:

    Vad glad jag blir när jag ser den här bloggen. Min syster bad mig att gå in och kolla på den och jag kan säga att jag inte ångrar att jag tittade in. Det är otroligt kul att se hur någon angagerar sig i ett problem. Extra kul tycker jag det är att du angagerar dig i ett problem som allt för många tar väldigt lätt på. Jag älskar att se att det finns människor som kämpar för något. Fortsätt med din idé och vad du gör. För den är bra, riktigt bra.

    2009-05-03 22:47:27
    http://baramikaela.webblogg.se/
    Isabella säger:

    Håller fullständigt med min tvilling. Riktigt kul att se, hoppas verkligen att folk inser vilket stort arbete du gör. Fortsätt så Patrik, du är en bra människa du! Kram / Isabella

    2009-05-03 23:14:56
    http://isabellao.blogg.se/
    Patrik säger:

    Haloj Mikaela. Sweet att du gillar bloggen och tack för stödet! =) Ska ta mig en titt på din sida nu ja.

    Tack Isabella. Ja det är mycket arbete men det är ju så roligt att hålla på med så det går av bara farten faktiskt =). Kram*

    2009-05-03 23:28:43
    http://www.hundratusenochettar.se
    Jon säger:

    Grattis!
    Det är skönt med en förening där det inte går en massa pengar till sk. "administrativa avgifter". Jag litar inte på de större ideella föreningarna och organisationerna just pga dessa konstiga avgifter. Dock går min pant till Rädda Barnen (eller var det röda korset), då kan jag festa med gott samvete eftersom ju fler öl jag dricker, desto mer pengar får dom in :P

    Håller med föregående, du verkar vara en bra människa och det behövs fler som du för att göra världen till en vackrare plats att leva på.

    2009-05-04 17:21:05
    Patrik säger:

    Haha Jon du har verkligen hittat en bra anledning till fest! Det där skulle man kunna anamma och göra något stort av. Hmm ska fundera på det där lita mera tror jag =). Ha de gott!

    2009-05-04 19:55:02
    http://www.hundratusenochettar.se

    Kommentera inlägget här:

    Namn:
    Här ofta?

    Mailadress: (visas ej)


    Blogg/hemsida:

    Skriv här:

    Trackback